Rakstu tēmas
Jaunumi Jūsu e-pastā
Uzzini jaunumus pirmais un saņem tos tieši savā e-pastā:

* E-pasts:

Vārds:

5 padomi topošajām māmiņām, pirmo mazuli gaidot - 1. trimestris

Autors Ejam Spēlēties 04.09.2014 0 komentāri Padomi,

Pirmais trimestris

1. Atrodi savu ārstu.

Tas vien, ka apmeklē vienu un to pašu ārstu jau 10 gadus, vēl nenozīmē, ka šis ārsts būs piemērots Tev un mazulim grūtniecības laikā. Izzini, meklē informāciju par ārstiem un vecmātēm, paplašini savus "apvāršņus", jo Tava labsajūta grūtniecības laikā lielā mērā būs atkarīga no ārsta padomiem, viņa profesionalitātes un jūsu komunikācijas.

2. Nelasi literatūru (un interneta forumus), kas Tevī rada lieku stresu.

Ir tāds termins kā "pārāk daudz informācijas". Ir grūti izvairīties no informācijas apjoma, kas nāk pār mūsu galvām, ieejot kaut māmiņām domātajos interneta portālos, bet - centies izvairīties no negatīvā. Ja Tev tiešām liekas, ka kaut kas nav kārtībā, pirms censties pašai sev uzstādīt diagnozi, konsultējies ar savu ārstu vai vecmāti! 

3. Iegādājies naktslampiņu tualetei.

Lielākā daļa grūtnieču atzīst, ka tualetes apmeklējumi nakts laikā šajos 9 mēnešos ir kļuvuši par gandrīz neatņemamu viņu ikdienas sastāvdaļu. Atstāj šo lampiņu naktīs ieslēgtu, lai, līdz galam nepamodusies, varētu bez problēmām un traumām nonākt vitāli svarīgajā telpā! Turklāt, neslēdzot lielo gaismu un tā līdz galam nepamodinot visas savas maņas, Tu palielināsi iespēju pēc tam ātrāk iemigt.

4. Neaizraujies ar grūtnieču drēbēm.

Protams, grūtnieču bikses ir fantastisks atklājums, tās ir īpaši ērtas un Tu nevēlies jebkad vilkt neko ar "normālu vidukli", bet - pataupi naudu 2. trimestrim! Nopērc pāris visnepieciešamāko lietu (piemēram, jaunu krūšturi, bikses ar staipīgu vidukli vai citu ikdienā lietojamu apģērba gabalu) un valkā tās,līdz Tev ir skaidrāka apjausma par to, kā mainās Tavs ķermenis. Dažas grūtnieces līdz pat dzemdībām valkā savas pirmsgrūtniecības bikses, citas nejūt īpašas izmaiņas ķermeņa augšdaļas izmēros. Nesteidzies nomainīt garderobi pirmajā trimestrī, jo pastāv iespēja, ka nopirktās drēbes vēlāk Tev nederēs.

5. Atrodi savu "atbalsta grupu"

Draudzenes, kas gaida mazuļus, vai topošo māmiņu grupa - jebkas, kas Tev ir pieņemami un liek justies labi. Uzzini jaunu informāciju, jautā par sev aktuālo, satiecies ar jaunajām māmiņām.. Atbalsts no citiem grūtniecības laikā ir nenovērtējams bonuss! Kāds gudrs cilvēks reiz man teica: "Kopā audzinot bērnus, veidojas draudzība uz mūžu". Vai tā tiešām ir - laiks rādīs - bet noteikti ir vērts mēģināt!