Rakstu tēmas
Jaunumi Jūsu e-pastā
Uzzini jaunumus pirmais un saņem tos tieši savā e-pastā:

* E-pasts:

Vārds:

Kas jāzina pirms bērna pudelītes iegādes

Autors Ejam Spēlēties 31.08.2014 0 komentāri Padomi,

Pat, ja grasāties mazuli ēdināt ar krūti, pudelītes ir ļoti noderīgs un patiešām nepieciešams pirkums. Tikai ar pudelītes palīdzību - vienalga, vai tas būtu mākslīgais piena maisījums, vai jūsu pieniņš, mazuli var paēdināt kāds cits, ja vēlaties atpūsties vai iziet no mājas.

1. Cik pudelīšu man vajadzēs?

Tas atkarīgs no tā, cik reižu dienā barosiet savu mazuli ar pudelīti. Vairums pudelīšu ir divos izmēros - 150ml un 260ml. Sākumā nopērciet divas 150ml lielas pudelītes, jo lielās pudelītes pašā sākumā visdrīzāk jums vēl nenoderēs. 

2. Kādi vēl aksesuāri var noderēt?

Jums var noderēt sterilizators, pudelīšu mazgāšanas birstīte. Ja pieniņu atslauksiet, jums var noderēt arī piena pumpītis, krūštura ieliktnīši. Ja jūsu bērniņš tiek ēdināts ar mākslīgo piena maisījumu, var noderēt piena maisījuma dozators.

3. Silikons vai latekss?

Latekss ir mīkstāks, bet silikons kalpos ilgāk, un tas ir higiēniskāks. Mūsdienās daudzu pudelīšu knupīši tiek ražoti tā, lai tie līdzinātos māmiņas krūts galam. Tieši tas vislabāk derēs arī jūsu mazulim. Atcerieties, ka regulāri jāpārbauda knupis, vai tas nav bojāts. Bojātu knupi ir nekavējoties jāmaina. 

4. Lēns, vidējs vai ātrs tecējums?

Jaundzimušajiem iesaka barot ar knupīti, kam ir lēns tecējums, attiecīgi, jūs mainīsiet vēlāk, bērniņam augot, arī knupīšus pret citiem, kuriem būs lielāks caurumiņš, un līdz ar to arī straujāks tecējums. 

5. Kas ir anitkoliku sistēma pudelītēs?

Ja mazulis bieži cīnās ar kolikām, iegādājieties knupīšus, kas speciāli ražoti tā, lai gaisa norīšanas daudzums būtu pēc iespējas mazāks. Attiecīgi, sāpju sajūta mazuļa puncītī mazināsies. 

6. Plastmasas pudelīte vai stikla?

Kopumā uztraukums, kas saistīts ar plastmasas pudelītēm ir radies, jo tās var saturēt polivinilhlorīdu (plastika, kas degšanas rezultātā izdala indīgas gāzes), kurš pudelītes sildīšanas rezultātā var nonākt arī pudelītē esošajā ēdienā. Tad nu vecāki sākuši vairāk interesēties par stikla pudelītēm. Bet jāatceras, ka tādai lietai kā bērna pudelīte, ir jāatbilst visiem augstākajiem standartiem, un mūsdienās, vairums to izgatavotāju rūpējas par to, lai pudelītes tiktu ražotas no polipropilēna - drošas plastikas, kas nesatur polivinilhlorīdu. Stikla pudelīte nokrītot var plīst, un tā kā tā ir smaga, to nevar iedot mazulim, kad viņš sāk izrādīt vēlmi ēst pats. 

7. Kā pareizi uzglabāt pudelītes ar mākslīgā piena maisījumu, un kā - ar krūts pienu?

Mazuļus iesaka ēdināt ar svaigi pagatavotu sauso mākslīgā piena maisījumu, ja tas ir pastāvējis, tajā attīstas baktērijas. Tāpēc gatavojiet jaunu maisījuma porciju pirms katras ēdienreizes. Krūts piens jāuzglabā istabas temperatūrā ne ilgāk par 4 stundām; ledusskapī -diennakti, saldētavā līdz 3 mēnešiem (ja temperatūra ir -18°С).

8. Kā pareizi uzsildīt pudelīti?

Pudelītes jāsilda ūdens peldē (silta ūdens vanniņā jāieliek pudelīte). Jūs variet izmantot arī speciālu ierīci bērna pudelīšu sildīšanai, kas uzsildīs bērna ēdienu līdz optimālajai temperatūrai 4-6 minūtēs. Neizmantojiet mikroviļņu krāsni bērna pārtikas sildīšanai - piens uzsilst nevienmērīgi, un mazulis var apdedzināties.

Atslēgvārdi: barošana pudelīte