Rakstu tēmas
Jaunumi Jūsu e-pastā
Uzzini jaunumus pirmais un saņem tos tieši savā e-pastā:

* E-pasts:

Vārds:

Pastaiga ar ratiem kā izaicinājums

Autors Ejam Spēlēties 30.08.2014 0 komentāri Jaunumi,

Ar lepnumu varu teikt, ka jau 6 nedēļas esmu mamma burvīgai meitenītei, kura šajās nedēļās ir ļāvusi man daudzas lietas skatīt savādak, kā arī ieviest jaunus rituālus ikdienā.

Svarīgs rituāls gan manai, gan mazās labsajūtai ir ikdienas pastaigas. Tās cenšamies neizlaist, jo visi zinām cik svarīgs ir svaigs gaiss mazuļa attīstībai un fiziskās aktivitātes mammai, tā teikt - figūras atgūšanai pēc dzemdībām.

Praktiski nākamajā dienā pēc ierašanās mājas, mēs ar maziņo devāmies savā pirmajā pastaigā, kas manī radīja dažādas sajūtas.

Pirmkārt, jau bija jāsaprot kā jaunais "limuzīns" vadāms. Ceru, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka šī bija pirmā reize, kad stūmu bērnu ratiņus ilgāk par 5 minūtēm. Lieki teikt, ka sākums bija ļoti neveikls.

Otrkārt, jatiek galā ar ietvēm, ceļiem, nobrauktuvēm. Šis arī ir jautājums, par ko vairāk gribēju parunāt.

Pirms kļuvu par mammu un ikdienas pastaigas kļuva vairāk kā regulāras, nepievērsu uzmanību kādai neesošai nobrauktuvei, mašīnām, kas noparkotas tieši pie nobrauktuvēm utt.

Vislielākais pārsteigums man bija ietve, kas beidzas pļavas vidū. Ar kādu domu tās izbūvētas, jo labuma jau īsti nekāda. Vasarā vēl izejami ceļi, bet diez vai ziemā kāds pļavu no sniega tīrīs. Šī gan ir bilde no ietves otra gala.

Vēl netālu no mājām ir kāda ietve, kuru izvēloties, tās galā, man ar ratiem jābrauc pa ceļa braucamo daļu, Jo ietves vidū ir ceļa zīme, kas neļauj ar ratiem to apbraukt.

Tās ir tikai dažas no nejēdzībām Rīgas ielās, kas brīžīem ir tik ļoti māmiņām nedraudzīgas. Šajā sakarā rodas jautājums, kurš šīs ielas plāno un kāpēc šādas nejēdzības jau šajā posmā netiek izskaustas. It kā sīkumi, bet bieži vien ir jābūt radošai, lai varētu turpināt ceļu.